KS Gosław - Ruch Radzionków 2:0

KS Gosław - Ruch Radzionków   2:0

Witam serdecznie

W pierwszym sparingu nasza drużyna stoczyła bardzo dobry pojedynek z Ruchem Radzionków 2003.

Początek spotkania to dość mocny start gości. Stworzyli kilka akcji pod naszą bramką, lecz nie udało im się zakończyć żadnej strzałem na bramkę. Po 10 minutach nasi zawodnicy zaczęli dochodzić do "głosu". Bardzo dobre otwieranie gry i budowanie akcji atakiem pozycyjnym pozwoliły kilka razy zagrozić bramce gości. Co przypieczętował , po bardzo dobrej akcji całego zespołu, Maks Wróblewski - strzał z ponad 17 metrów -11 minuta.

Z upływem minut coraz pewniej poczynaliśmy sobie na połowie rywala. Bardzo silną stroną dziś była nasza defensywa i to w aspekcie otwierania i budowy akcji. Mimo dość wysokiego pressingu rywala.

Po zmianie stron gra nie uległa większej zmianie. Z małym szczegółem - nasi zawodnicy nabrali jeszcze większej pewności w grze. I w jeszcze większym stopniu kontrolowali grę przeciwnika. W 50 minucie po prostopadłym zagraniu Mateusza Jargonia, Filip Franiczek płaskim strzałem z 14 metra umieścił piłkę tuż przy słupku rywali. 2:0.

Dwa największe zagrożenia ze strony rywali były spowodowane naszymi  błędnymi zagraniami otwierającymi Lecz błędy te zostały natychmiast naprawione, których i tak było niesamowicie mało!

Wszystkie założenia meczowe  zostały wypełnione w 100%

1. Swoboda w grze, otwieraniu i rozgrywaniu ataku pozycyjnego.

2. Chęć gry, bycie pod grą każdego zawodnika.

3. Kolektyw.

4. Po stracie piłki natychmiastowy odbiór.

5. Duża mobilność całego zespołu.

Wynik spotkania 2:0 dla naszego zespołu.

Podsumowując :

Wynik sprawą drugorzędną. Bardzo dobra gra naszego całego zespołu, bardzo mała liczba błędów niewymuszonych. Biorąc pod uwagę bardzo mocnego przeciwnika i fakt, iż graliśmy w połowie młodszymi zawodnikami - pierwszy sprawdzian zdany na 6. Pamiętając, że to pierwszy schodek w wieżowcu. Zabieramy się do bardzo ciężkiej pracy.

Dziękujemy Chłopakom i Trenerowi z Radzionkowa za przyjazd.