Turniej Żory

Witam serdecznie

Na ostatniej prostej przygotowań do zbliżającego się sezonu rozegraliśmy turniej towarzyski w Żorach VII Turniej Piłki Nożnej im. Darka Budnioka. Turniej rocznika 2004 i młodsi.

Formuła : 2 dni,  6 drużyn , mecz każdy z każdym, 2x25 min, 11 zawodników

1. KS Gosław - Decor Bełk 3:0 Mateusz Jargoń, Mateusz Cywka, Krzysztof Śmielich - dość łatwa wygrana, po dość nerwowym początku. Mecz rozgrywany na dużym głównym boisku.

2. KS Gosław - MKS Żory II 11:1 Mateusz Cywka 6, Mateusz Jargoń, Konrad Grinig, Michał Erazmus, Bartłomiej Głowacki, Antoni Peteja - Bardzo gładkie zwycięstwo po bardzo dobrej skuteczności w ofensywie. Mecz rozgrywany na mniejszym bocznym boisku.

3. KS Gosław - RKS Grodziec 6:0 Mateusz Cywka 3, Przemysław Chrostowski, Michał Erazmus, Mateusz Jargoń

Kolejna dość łatwa wygrana, ale w tym przypadku mało skuteczna gra naszego zespołu, szczególnie w drugiej części . Mecz rozgrywany na dużym głównym boisku.

Drugi dzień

4. KS Gosław - Jedność Jejkowice 6:2 Mateusz Cywka 3, Filip Sachs , Michał Erazmus , Mateusz Jargoń. Bardzo dziwny mecz szczególnie w pierwszej połowie. Do wyniku 2:2 przeciwnicy byli 2 razy na naszej połowie i oddali jeden strzał z rzutu karnego :) Pierwsza bramka samobójcza :) Skuteczność naszego zespołu bardzo słaba.... gdyż stworzyliśmy kilkanaście sytuacji bramkowych (to jedynie może w jakimś stopniu cieszyć). Mecz rozgrywany na dużym głównym boisku.

5. KS Gosław - MKS Żory 1:1 Mateusz Jargoń

Ten mecz okazał się meczem finałowym. Spotkały się w nim drużyny mające komplet punktów w dotychczasowych spotkaniach. Niestety, jako iż, mieliśmy gorszy bilans bramkowy (chyba 4 trafień ... ) musieliśmy ten mecz wygrać.

Na samym początku już wystąpiły problemy, po kilku minutach gry boisko, z powody kontuzji, opuścił Mateusz Erazmus, po kolejnych Przemysław Chrostowski.  Do tego po prostopadłym zagraniu straciliśmy bramkę. Pierwsza połowa ze wskazaniem na Żory. Stworzyliśmy kilka dogodnych sytuacji, lecz nie udało się oddać skutecznego strzału. Do tego dość trudne batalie nasza defensywa toczyła z dwoma rosłymi i szybkimi piłkarzami ofensywnymi Żor.

Druga połowa pod dość dużym dyktandem naszego zespołu. Kontrolowaliśmy grę z dużym posiadaniem piłki, do tego ruszaliśmy co chwila atakiem skrzydłowym. Co najważniejsze, coraz lepiej wychodziło nam kontrolowanie i neutralizowanie poczynań ofensywnych przeciwników. Całkowicie przejmowaliśmy środek pola. Bardzo dobra gra naszych zmienników. Stwarzaliśmy dość dużo sytuacji bramkowych. Po jednym z błędów przeciwnika strzeliliśmy bramkę wyrównującą. Do samego końca próbowaliśmy walczyć o zwycięstwo. Drużyna Żor również stworzyła zagrożenie po kontrach, lecz Szymon Sitek nie dał się pokonać !

Niestety, mimo walki do ostatniej sekundy, nie udało się zwyciężyć. Zabrakło troszkę sił , zimnej krwi i szczęścia  :)

Finalnie II miejsce. Gratulacje !

Mateusz Cywka został nagrodzony najlepszym zawodnikiem turnieju ,zdobywając 14 bramek - tyle samo zdobył zawodnik Żor zostając królem strzelców, zasada iż zdobywa trofeum zawodnik drużyny zwycięskiej.