Turniej Halowy Kuźnia Raciborska

Witam serdecznie na krótkiej relacji z ostatniego już halowego turnieju który odbył się w Kuźni Raciborskiej 21 marca 2015.

Na otwarcie turnieju przyszło nam się zmierzyć z zespołem KS Świerklany. Początek spotkania to dość senna gra z naszej strony, na szczęście nie spowodowało to utraty bramki przez nasz zespół w dużej mierze dzięki bardzo dobrze spisującego się naszego bramkarza Szymona Sitka. Po kilku minutach nostalgii zdobyliśmy bramkę a strzelcem był Łukasz Wójtowicz. Po chwili kolejnego gola dołożył Mateusz Jargoń oraz po dobrej akcji naszej drużyny niefortunnie przeciwnicy skierowali piłkę do swojej bramki. Mecz zakończył się  naszym zwycięstwem  3:0 .

W drugim meczu turnieju naszym przeciwnikiem była drużyna Kuźni Raciborskiej II. Od początku ostro ruszyliśmy na rywali dzięki temu dało nam to dużą przewagę w polu. Po kilku nie wykorzystanych sytuacjach Łukasz Wójtowicz bardzo mocnym strzałem otworzył wynik spotkania. Chwila dekoncentracji i indywidualny błąd spowodował utratę bramki 1:1.  Po tej bramce już tylko nasi piłkarze panowali na boisku. Kolejne dwie bramki dołożył Łukasz Wójtowicz - Hat-Trick! Kolejne były dziełem Kamila Wolskiego i Antka Peteja. Zwycięstwo 5:1.

W trzecim meczu rywalem był zespół Kuźni Raciborskiej I. Pełna koncentracja i piękna kolektywna gra pozwoliła nam zaaplikować rywalom aż 7 bramek! Kolejno na listę strzelców wpisywali się  Antoni Peteja, Szymon Szydłowski, Antoni Peteja x 2 Hat-Trick! Szymon Szydłowski, Krzesimir Sporysz, Łukasz Wójtowicz.

Czwarty mecz rozegraliśmy z dotychczas niepokonanymi zawodnikami z Gracza Lyski. Po walecznej pierwszej części meczu, mimu kilku dogodnych sytuacji z obu stron wynik był nie zmieniony. W drugiej części spotkania przeprowadziliśmy szereg składnych akcji dzięki którym zdobyliśmy dwie bramki a strzelcami byli Łukasz Wójtowicz i Mateusz Jargoń.

Ostatni mecz przyszło nam rozegrać z drużyną Górek Śląskich. Od samego początku nasza drużyna dyktowała warunki gry. Naszych ataków nie udało się odeprzeć, na liście strzelców zapisali się Bartłomiej Głowacki, Kamil Ramik, Krzesimir Sporysz, Kamil Ramik. Druga część spotkania to niesamowite akcje Szymona Szydłowskiego który zdobył dwie bramki.

Podsumowując:

Zostaliśmy zwycięzcami !

Nasi zawodnicy rozegrali pięć spotkań z każdego wyszli zwycięsko co dało 15 punktów. Bilans bramkowy 22 strzelone bramki, 1 stracona. Każdy zawodnik rozegrał równą liczbę minut na boisku. Każdy z chłopców grających w polu zdobył bramkę.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Szymon Szydłowski. Najlepszym bramkarzem Szymon Sitek. Najlepszym naszym strzelcem Łukasz Wójtowicz strzelając 6 bramek - tracąc do najlepszego strzelca turnieju jedną bramkę. Tym bardziej zasługuję to na pochwałę ponieważ nasi zawodnicy rotowali się  i grali na każdej z czterech pozycji po tyle samo czasu :)

Co najcenniejsze każdy zawodnik dawał maksymalne zaangażowanie w swoją grę, grał kolektywnie i tylko dzięki temu można było osiągnąć końcowy sukces.

Dziękuję zawodnikom oraz rodzicom za przybycie i gorący doping :)