ROW - Gosław 2003
W sobotę 19 maja nasza drużyna 2003 rozegrała mecz rewanżowy z drużyną ROW II 1964 Rybnik. Na wstępie wielkie podziękowania dla trenera Zbigniewa Szmelicha za pomoc w tym dniu.
Nasz przeciwnik rozegrał bardzo przyzwoite zawody, dlatego też mecz ten okazał się być dla nas bardzo wartościowym doświadczeniem piłkarskim. Rozpoczęliśmy całkiem nieźle, aczkolwiek przeciwnik zaskoczył nas i wyszedł na prowadzenie. Bez przesadnej nerwowości kontynuowaliśmy swoją dobrą grę i po chwili doprowadziliśmy do remisu, aby jeszcze przed przerwą wyjść w tym spotkaniu na prowadzenie (świetna akcję przeprowadził bardzo dobrze dysponowany tego dnia nasz kapitan - Niko).
W drugiej połowie w okresie 5-10 minut popełniliśmy kilka błędów w defensywie. Raz, w sytuacji sam na sam uratował drużynę po świetnej interwencji bramkarz, ale niestety następna akcja już przyniosła zawodnikom z Rybnika zasłużoną bramkę wyrównującą. Od tego momentu nasza gra wyglądała bardzo dobrze (zwłaszcza w ofensywie; w defensywie zabrakło jedynie asekuracji w bocznych sektorach). Na prowadzenie mogliśmy już wyjść zaraz po utracie bramki, aczkolwiek bramkarzowi gospodarzy udało się wybronić strzał z 11 metrów Kacpra Bujalskiego. Chwilę po tym zdarzeniu Tomek Kabut po raz kolejny udowodnił co jest jego najsilniejszą bronią - świetny strzał z dystansu i wyszliśmy na prowadzenie, które nie było już zagrożone. Po świetnych podaniach wzdłuż pola karnego 2 razy mogliśmy podwyższyć prowadzenie, co się niestety nie udało (Kacper Bujalski oraz Jakub Litewka nie zakończyli tych świetnych akcji).
Wszystkim chłopkom należą się gratulacje za dobry występ (nawet z plusem). Brawo i już koncentrujemy się na kolejnych wyzwaniach.