Dwa zwycięstwa na szczycie !

W sobotni  wczesny poranek naszej drużynie rocznika 2003 przyszło się zmierzyć z drużyną MKS Żory.

Pełna motywacja przed wyjściem na boisko. Lecz początek dość ospały , lecz bez większych błędów . Zdecydowanie zabrakło  odwagi  w rozegraniu piłki i wzięcia ciężaru gry na swoje barki. Dość szybko pozbywaliśmy się piłki, zamiast się przy niej utrzymywać. Kilka sytuacji z obu stron, chociaż troszkę groźniej przy naszej bramce.

Druga połowa zdecydowanie lepsza. Począwszy od rozegrania, większej odwagi w grze, po same pomysły rozwiązania akcji ofensywnych. W końcówce podjęte większe ryzyko i gra cios za cios się opłaciła. W kluczowym momencie Jakub Jezierski przeprowadził szarżę w pole karne przeciwnika, która okazała się nie do zatrzymania !!! 1:0 dla naszego zespołu.

Bardzo dobra praca całej defensywy na czele z Michałem Fulneczkiem !

Końcówka bardzo dobrze kontrolowana przez nasz zespół , nie licząc rzutu rożnego w doliczonym czasie gry :)

Bardzo cenne zwycięstwo !

2004 - Jako goście, rozegraliśmy mecz  z wiceliderem z Radlina.  Drużyna Górnika dość pewnie podeszła do tego meczu . Lecz sytuacja na boisko dość szybko została opanowana przez naszych graczy. Nie licząc początkowej fazy w której popełniliśmy kilka indywidualnych nie wymuszonych błędów. Kolejne minuty to już tylko dobra lub bardzo dobra gra naszego zespołu. Kilka bardzo dobrych akcji wyprowadzało w pole całą defensywę Radlina. Wynik otworzył Mateusz Jargoń strzałem pod poprzeczkę z 8 metrów, kolejne trafienie zanotował przepięknym strzałem z lewej nogi z 17 metrów Daniel Myśliwiec , kolejny gol był  autorstwa Piotra Markowskiego strzałem pod poprzeczkę nie dał szans bramkarzowi.... sytuacji do strzelenia goli było wiele ... Listę strzelców w końcówce spotkania zamkną Antoni Peteja ... niczym przyczajony tygrys , ukryty smok ... po rzucie rożnym i strzałem głową ustalił wynik 4:0. Gospodarze też mieli swoje szanse ... ale my  też i to zdecydowanie większą ilość.

Bardzo duże pochwały dla obu zespołów, za oba aspekty gry ofensywnej  i defensywnej .

Gratulacje !

Przed nami jeszcze dużo pracy i musimy się na niej skupić !